Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Problem rozdwajających się paznokci

9 września 2021 rozdwajające się paznokcie

Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać, a co za tym idzie – czuć się jak najlepiej w swoim ciele. Niestety, mimo najszczerszych chęci, czasem pojawiają się problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Jednym z nich mogą być na przykład rozdwajające się paznokcie, na które uskarża się coraz więcej kobiet w różnym wieku

Największy wpływ ma dieta

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, z czego może wynikać problem rozdwajających się paznokci. Dużym zaskoczeniem jest dla nich wiadomość, że może być to wynik niewłaściwej diety. Niewielka ilość cynku w spożywanych posiłkach może mieć wpływ na rozdwajanie się paznokci oraz ich kruchość. Niedobór cynku przejawia się również wypadaniem włosów, suchością skóry, a także często pojawiającymi się infekcjami. Dieta jest wyjątkowo ważna i ma wpływ na ogólną kondycję naszego zdrowia, dlatego dobrze jest przywiązywać do spożywanych posiłków jak największą wagę i bardziej interesować się tym, co jemy.

Sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji paznokci

Kiedy już wiemy, na czym polega problem, powinniśmy jak najszybciej zadbać o wzbogacenie naszej diety o produkty zawierające odpowiednią ilość cynku. Można również wspomóc się dostępnymi na rynku preparatami do paznokci, które wzmocnią je oraz odżywią. Należy jednak pamiętać, aby sięgać wyłącznie po sprawdzone, charakteryzujące się dobrym składem produkty, które nie pogorszą kondycji paznokci.

Niedobory witamin oraz innych składników

Rozdwajanie się paznokci może wynikać nie tylko z niedoboru cynku, ale także innych składników. Wśród najczęściej wymienianych przez specjalistów pojawiają się krzem, magnez i wapń, a także witaminy z grupy B, jak również A, E, C. Odpowiednia suplementacja powinna przynieść zamierzony efekt.

Niewłaściwa pielęgnacja oraz nieodpowiednie kosmetyki

Paznokcie mogą rozdwajać się także przez ogólne zaniedbanie dłoni – niewłaściwą pielęgnację lub stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Istotny jest na przykład sposób opiłowywania płytki paznokci, a także codzienna higiena dłoni. Paznokcie mogą ulegać uszkodzeniom podczas zbyt natarczywego szorowania. Zdecydowanym wrogiem dłoni jest aceton, który często bywa wykorzystywany podczas ściągania lakieru hybrydowego z płytki. Tę metodę dobrze jest zastąpić inną (na przykład przy użyciu frezarki do paznokci).

Zacznij działać już teraz!

Przede wszystkim nie warto się załamywać, a zacząć działać. Zdiagnozować źródło problemu, a następnie zastosować się do wyżej wspomnianych rad, aby na nowo cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi paznokciami.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem do twarzy dla mężczyzn
maść z witaminą a
olejek arganowy do twarzy

Olejek arganowy do twarzy

21 września 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

olejek arganowy do twarzy