Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Kierowca C+E. Gdzie szukać pracy jako kierowca samochodów ciężarowych?

11 marca 2022 Kierowca C+E

Firmy przewozowe borykają się z brakiem doświadczonych kierowców samochodów ciężarowych. Deficyt zawodowców sprawia, że zatrudniane są osoby bez doświadczenia. Jeśli zatem szukasz pracy jako kierowca tira to z pewnością nie zabraknie dla Ciebie atrakcyjnych ofert. Tym bardziej, że firmy oferują coraz to lepsze warunki finansowe i benefity. Gdzie zatem ich szukać? Poznaj najlepsze praktyki.

W pracy kierowcy samochodów ciężarowych oprócz umiejętności związanych z prowadzeniem pojazdów i posiadaniem odpowiednich uprawnień liczą się także kompetencje miękkie. Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy kandydat jest odpowiedzialny, sumienny i skoncentrowany, a także czy łatwo z nim zbudować dobrą relację. Jeżeli zatem szukasz pracy w tym fachu najpierw dowiedz się więcej o swoim potencjalnym pracodawcy, jego wymaganiach i oczekiwaniach względem pracownika. 

Przeglądanie ofert pracy umożliwia również poznanie branżowych realiów, takich jak aktualne wynagrodzenie. Dzięki czemu możemy świadomie przygotować się do negocjacji przed zatrudnieniem. Zatem, ile możesz zarobić jako kierowca ciężarówki? Przeciętne wynagrodzenie w Polsce wynosi 3990 złotych brutto. 

Gdzie szukać pracy w charakterze kierowcy ciężarówki?

Istnieje wiele możliwości poszukiwania pracy. Możesz samodzielnie przeglądać oferty, ale także spróbować bezpośredniego kontaktu udając się do siedziby firmy. Kolejnym sposobem jest zasięgnięcie rady wśród rodziny i przyjaciół. Praca z polecenia posiada jednak pewną wadę…odczuwanie presji wobec osoby, która nam danego pracodawcę poleciła. Gdzie jeszcze szukać? 

1. Portale ogłoszeniowe
Na portalach internetowych dedykowanych pracy znajdziesz mnóstwo aktualnych propozycji. Dodatkowo na niektórych z nich możesz znaleźć opinie o pracodawcach. Za pośrednictwem serwisów możesz aplikować, co znacząco ułatwia proces poszukiwania. Jednym z największych serwisów tego typu jest GoWork. Zobacz: https://www.gowork.pl/praca/kierowca-c-e;st 

2. Ogłoszenia na stronach firmowych
Jeżeli masz na oku konkretną firmę w której chcesz pracować, dobrą praktyką jest regularne sprawdzanie jej strony internetowej. Często przedsiębiorstwa wstawiają oferty na własną stronę internetową. Nie zapomnij wtedy o przesłaniu swojego CV, uzupełnieniu formularza lub pozostawieniu swoich danych kontaktowych. 

3. Portale społecznościowe

Portale społecznościowe umożliwiają szybką wymianę informacji między pracownikami, kandydatami i pracodawcami. Na Facebooku istnieje wiele grup dla kierowców samochodów ciężarowych. Drugim wartościowym portalem jest Etransport. Za pośrednictwem tych mediów można wymienić się doświadczeniami i opiniami na temat pracodawców i firm.

Podsumowując. Ze względu na deficyt kierowców nie brakuje atrakcyjnych ofert pracy. Trzeba jedynie wiedzieć gdzie je znaleźć. Naprzeciw wychodzą popularne serwisy pracy, dzięki którym łatwo i sprawnie aplikujesz na stanowisko. Przed pójściem na rozmowę rekrutacyjną warto przejrzeć oferty, aby przygotować się do ewentualnych negocjacji wynagrodzenia. Oprócz tego przed podjęciem decyzji o nawiązaniu stosunku pracy nie zaszkodzi przejrzenie opinii o przyszłym pracodawcy. 

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

odpryskiem na szybie
suv dla żony
auto elektryczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

auto elektryczne