79level.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, domu i motoryzacji

zasłona zamiast drzwi
Dom

Drzwi otwarte na nowe rozwiązania

Moda wraca niczym bumerang rzucany przez dekady. Dotyczy to niemal każdej branży oscylującej wokół wyboru stylu nas otaczającego. Ilu ludzi, tyle gustów i chęci wyrażania siebie we własnej, domowej przestrzeni. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, kładzie się nacisk na indywidualizm, dzięki czemu dekoratorzy, jak i osoby samodzielnie dekorujące swój dom, mają pełną dowolność w doborze rozwiązań.

Zasłony

Dostępność innowacyjnych narzędzi, mebli czy tkanin zapewnia nieskończone możliwości. Jednak inspirację czerpie się także z pomysłów, których panowanie miało miejsce już w przeszłości. Powracającym trendem stają się zasłony. Mowa nie o tych, które zdobią okno, stojąc na straży promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, lecz o tych, które pełnią rolę drzwi. Jest to sposób na odgrodzenie i podzielenie przestrzeni bardziej subtelnie, niż robią to standardowe, drewniane wrota. Mimo iż obecnie nie jest to powszechne i często spotykane rozwiązanie, warto pochylić się nad tym zagadnieniem nieco dłużej.
Oryginalność pomysłu doceniają designerzy, przed którymi świat tkanin i możliwości ich wykorzystania otwiera kolejne drzwi, tym razem te materiałowe. Rodzaj materiału może być dopasowany i spersonalizowany pod kątem stylu wnętrza i efektownie je uzupełniać. Warto wybierać zasłony, które nie są transparentne. Lepiej zamkną przestrzeń, oraz ograniczą wpadanie światła z innych pomieszczeń. Te dostępne na rynku wykonane są zazwyczaj z materiału odpornego na zagniecenia, dlatego nie wymagają częstego prasowania.

Montaż zasłony

Montaż zasłony jest o wiele łatwiejszy niż montaż drzwi. Jest też odwracalny, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych drzwiach i idących z nimi w parze, inwazyjnych framugach.
Kolejnym plusem jest częstotliwość wymiany materiału wedle uznania i chęci. Można mieć przecież parę zasłon i wymiennie z nich korzystać.
Zasłona zamiast drzwi sprawdza się głównie gdy chcemy odgrodzić mniejszą przestrzeń, wchodzącą w skład większej. Dobrym przykładem może być garderoba w sypialni, czy kącik do pracy w zakątku salonu.
Drzwi oferują lepsze wygłuszenie, jednak jeśli nie to jest dla nas priorytetem, warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem.
Kolejną zaletą zasłony jest przede wszystkim niższa cena w porównaniu do konwencjonalnego rozwiązania. Dobrej jakości zasłony spełniające swoje funkcje, dostępne są już do stu złotych.

Powyższe argumenty wraz z licznymi zaletami przywołują ideę odejścia od tradycyjnych form zamykania przestrzeni i otwarcie się na niekonwencjonalne, lecz gustowne i klasyczne ujęcie w dekorowaniu domu.