Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Prosty sposób na relaks w domu, czyli huśtawka do pokoju

19 września 2021 huśtawka do pokoju

Prawdopodobnie każdy z nas po ciężkim dniu chciałby po prostu usiąść w ulubionym kącie, z ciepłą herbatą lub kawą w dłoniach i oddać się ulubionemu zajęciu, czy to czytanie książki, oglądanie filmu, czy zwykłe rozmyślanie. W takich sytuacjach najlepszym pomysłem byłaby wygodna, elegancka huśtawka do pokoju. Delikatne bujanie to świetny sposób, żeby zrelaksować się i zapomnieć o trudach życia. Jak jednak wybrać idealną huśtawkę, która jest jednocześnie funkcjonalna, bezpieczna i dopasowana do pomieszczenia? Nic bardziej prostego.

Sposób na relaks w domu

Należy zastanowić się, jaki będzie główny cel huśtawki. Możliwości jest naprawdę dużo i tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Jednym z najczęstszych wyborów jest zagospodarowanie miękkiego miejsca do zabawy dla naszej pociechy. Małe dzieci uwielbiają huśtawki i zamontowanie jednej w ich pokoju może być trafionym pomysłem. Dziecko zyska nowe miejsce do zabawy, rodzic zaś miejsce, które pomoże mu wyciszyć i przygotować pociechę do snu. Dodatkowo gustowna huśtawka z drewnianej deski sprawdzi się w salonie marynistycznym czy skandynawskim. Pleciona huśtawka będzie idealnym dodatkiem do wnętrza typu scandi boho, a przezroczyste siedzisko – w stylu nowoczesnym. Idealnym dodatkiem do takiej huśtawki zdecydowanie będą miękkie, ozdobne poduszki oraz ciepły koc. Podwieszany fotel w okolicy kominka lub okna stanie się obietnicą relaksu lub okazją do inspirujących przemyśleń. Będzie to również idealne rozwiązanie dla fanów popołudniowej drzemki.

Wisząca huśtawka

Wisząca huśtawka to coraz częstsze wyposażenie wnętrz. Zanim jednak jedna z nich zagości w Twoim domu, musisz zastanowić się, czy zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa. Po pierwsze, wielkość pomieszczenia ma znaczenie. W małym pokoju huśtawka straci swoje właściwości i będzie tylko kolejnym fotelem, bez możliwości bujania się. Należy również zwrócić uwagę na stan techniczny sufitu. Musi być on wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie ze znacznym obciążeniem. Odradza się montowania huśtawek na podwieszanych sufitach z płyt gipsowych. Kolejnym ważnym szczegółem jest konstrukcja samej huśtawki. Przed zakupem zaleca się dokładne zapoznanie się z danymi technicznymi wybranego modelu, materiałami, z jakiego jest wykonany oraz maksymalnym obciążeniem. W przypadku, gdy nie mamy możliwości przymocowania huśtawki do sufitu, dobrą alternatywą są fotele na stelażu. Składają się one z okrągłego siedziska przymocowanego do stojącej podpory. Taka konstrukcja pozwala na delikatne kołysanie, na które liczymy, montując pokojową huśtawkę.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Znaki drogowe wysokiej jakości
namiot imprezowy
lampy industrialne

Argon lampy industrialne

4 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampy industrialne