79level.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, domu i motoryzacji

olejek arganowy do twarzy
Uroda

Olejek arganowy do twarzy

Olejek arganowy to kosmetyk o wielu cudownych właściwościach. Jego istnienie zawdzięczamy Maroku, który jest miejscem, gdzie olejek zaczęto produkować. Mimo że olejek arganowy nie przestaje zyskiwać na popularności, to jednak nie każdy wie, jak wiele dobrodziejstw ten olej skrywa. By poznać działanie olejku arganowego na twarz i nie tylko, czytaj dalej.

Korzyści ze stosowania olejku arganowego

Olejek arganowy jest znakomitym źródłem witaminy E, która zwana jest także witaminą młodości. Co to oznacza? Cały szereg zalet dla skóry. Stosowanie olejku arganowego na twarz skutecznie opóźnia procesy starzenia. Zmarszczki stają się gładsze, skóra staje się mniej wiotka, powraca elastyczność. Co więcej olejek arganowy do twarzy jest odżywczy dla skóry. Jego właściwości nawilżają skórę, dodając jej przy tym blasku. Osoby w starszym wieku mogą docenić działanie olejku arganowego przez to, że ujednolica koloryt skóry. Cera zostaje pozbawiona widocznych plam. Nie wiele osób też wie, że stosowanie olejku chroni przed działaniem promieni słonecznych. Młodsze osoby mogą z powodzeniem stosować olejek arganowy jako że wpływa on dobroczynnie na skórę trądzikową. Wszelkie rany powstałe na skórze mogą szybciej się regenerować za sprawą olejku arganowego.

Kiedy stosować olejek arganowy do twarzy?

Olejek arganowy można stosować samodzielnie na oczyszczoną twarz, ale nie tylko. Kilka kropel dodanych do ulubionego kremu może być świetnym sposobem na codzienne aplikowanie. Pora dnia również nie ma aż takiego znaczenia. Olejek można zaaplikować rankiem, natomiast na noc również będzie odpowiedni. Ważne jest, aby pamiętać o konieczności usunięcia makijażu. Dopiero wtedy można zaaplikować olejek. Olejek połączony natomiast z solą może stanowić peeling domowej roboty, o działaniu oczyszczającym.

Co warto jeszcze wiedzieć o olejku arganowym?

Olejek arganowy ma dobroczynne działanie dla całego ciała. Zastosowany na odpowiednią partię ciała już w niedługim czasie może przynieść pozytywne efekty. Stosowanie olejku na włosy może poskutkować ich zwiększonym nawilżeniem oraz regeneracją. Mało oczywiste może okazać się też stosowanie olejku arganowego na cellulit. Jednak olejek może pomóc w walce z uporczywą „pomarańczową skórką”. Problemy skórne takie, jak egzema czy łuszczyca również mogą być zwalczane przy pomocy olejku arganowego, tak samo jak różne alergie. Kolejne zastosowanie olejku arganowego to takie prosto na paznokcie. W ten sposób możemy sprawić paznokciom odżywczą terapię, która je wzmocni.