Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Włosy pod specjalnym nadzorem

15 września 2021 odżywka do włosów blond

Dbanie o urodę jest dla kobiety równoznaczne z dbaniem o zdrowie i dobre samopoczucie. Niezależnie od tego, czy przedmiotem dbałości są zęby, skład krwi, stan zdrowia psychicznego, jakość widzenia czy czystość skóry, płeć piękna potrafi każdemu z nich poświęcić podobną jednostkę czasu i energii.

Włosy pod specjalnym nadzorem

Jeśli chodzi o dbałość o włosy, coraz więcej pań jest świadomych, że ich dobra kondycja nie zależy już tylko od używanych kosmetyków pielęgnacyjnych (szamponów, odżywek, płukanek i masek), ale też od odpowiedniego odżywiania i stylu życia w ogóle. Odpowiednia ilość snu, bezstresowa rutyna dnia codziennego, przebywanie w dobrze wietrzonych pomieszczeniach, dbałość o odpowiednie nakrycie głowy, ochrona głowy przed uciążliwymi warunkami pogodowymi – to działania warunkujące dobry wygląd włosów, równie ważne co kosmetyki.

A co jeśli włosy poddane były wcześniej obciążającym zabiegom kosmetycznym i ich kondycja nie jest najlepsza? Co w przypadku włosów po trwałej ondulacji i intensywnym rozjaśnianiu? Co gdy stają się kruche i łamliwe, końcówki rozdwajają się, a kolor włosów nie jest tak żywy i atrakcyjny, jak zaraz po zabiegu farbowania? Najlepszą poradą z pewnością służyć będą fryzjerzy i styliści fryzur. Nikt lepiej niż oni nie przekona nas, że dobrze dobrany zestaw pielęgnacyjnych kosmetyków będzie działał najlepiej w służbie naszej urody. Każda klientka może z pełnym zaufaniem zdać się na polecenie płynące z ust fachowca, któremu powierza opiekę nad swoją fryzurą. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi szampon do włosów ondulowanych, czy odżywka do włosów blond, rudych i czarnych, kosmetyk powinien być skrojony na miarę potrzeb i wymagań klientki. I o tym specjaliści doskonale wiedzą, a swoim doświadczeniem chętnie się dzielą.

Proste składy

Będąc w zgodzie z najnowszymi trendami w kosmetyce, większość specjalistów poleci kosmetyki o prostych, niezbyt rozbudowanych składach – w myśl idei: „im mniej składników tym lepiej”. Na liście poleceń znajdą się więc na pewno specyfiki pozbawione sztucznych substancji, parabenów, silikonu, perfum i barwników, za to zawierające naturalnie tłoczone, dobroczynne oleje, witaminy, olejki eteryczne, woski i roślinne masła. Fryzjerzy wiedzą bowiem, że odpowiednio zadbane włosy to również dobrze odżywiona, ale jednocześnie nie przeciążona skóra. Producenci kosmetyków mają również tę świadomość, dlatego przedmiotem ich szczególnej dbałości jest pogłębiona praca nad recepturami.

Reasumując, choć półki sklepowe uginają się pod ciężarem rozmaitych specyfików do każdego rodzaju włosów i skóry, a znalezienie odpowiedniego specyfiku wymaga dużej cierpliwości, warto poświęcić temu tematowi nieco uwagi. Odpowiednio zadbane i odżywione włosy z pewnością zrewanżują się pięknym połyskiem, trwałym kolorem i zdrowym wyglądem.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem do twarzy dla mężczyzn
maść z witaminą a
olejek arganowy do twarzy

Olejek arganowy do twarzy

21 września 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

olejek arganowy do twarzy