79level.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, domu i motoryzacji

jak ozdobić okno bez firanki
Lifestyle

Ozdoba okna bez firanki

Nasze mieszkania i domy to miejsca, w których spędzamy największą część życia. Zainspirowani wakacyjnymi destynacjami bądź wnętrzami naszych bliskich bądź znajomych często wpadamy na pomysł naniesienie małych bądź dużych zmian w wyglądzie naszych pomieszczeń. Wśród najbardziej problematycznych w udekorowaniu części pomieszczeń często wymienia się okna. Element ten występuje niemal w każdym pomieszczeniu a większość z nas nie wie co oprócz dekoracyjnych zasłon mogłoby poprawić jego odbiór wizualny. Jak ozdobić okno bez firanki? Gdzie szukać najlepszych inspiracji wnętrzarskich? Czy ozdoby okien powinny różnić się w zależności od pomieszczenia? Odpowiedzi na te pytania najczęściej udzielają projektanci i architekci wnętrz jednak istnieje kilka uniwersalnych pomysłów, które sprawdzą się nawet u najbardziej początkujących dekoratorów.

Ozdoba okna bez firanki

Gama ozdób okiennych wykraczających poza firany i zasłony jest bardzo duża. Oknom w naszych domach i mieszkaniach często towarzyszą parapety, które pozostają niedoceniane. Wspomniany parapet to idealna półka na różnego rodzaju dekoracje. Jego pierwszym zastosowaniem jest stworzenie domowej biblioteczki. To rozwiązanie nie wymaga od nas poniesienia żadnych kosztów. Wystarczy zebrać nasze ulubione książki bądź czasopisma i ułożyć grzbietem do pozostałej części pomieszczenia. Sprawdź najlepsze ustawienia i sam decyduj o tym które z nich najlepiej pasuje do reszty wystroju pomieszczenia. Ułożenie względem wielkości, koloru, nazwiska ulubionego autora czy preferowanej tematyki? Wybór należy do Ciebie. Kolejnym sposobem na dekorację jest postawienie na parapecie kilku roślin w estetycznych doniczkach.

Zieleń

Zieleń korzystanie wpływa na nasz dobry humor, dodatkowo dając nam powód do dumy jeśli uda nam się przyczyniać do ich wzrostu. Kolejnym pomysłem na ozdobę okna jest postawienie bądź powieszenie na ścianie obok ramek ze zdjęciami przypominającymi nam o istotnych wydarzeniach z naszego życia. Fotografie z wymarzonych wakacji, zdjęcia ze ślubu bądź fotografie rodzinne to perfekcyjny wybór, daj sobie przypomnieć o tym jakie piękne chwile miałeś okazję przeżyć. Ostatnim pomysłem na dekorację okna bez użycia firan jest ozdobienie go lampkami LED. Możesz kupić je niemal w każdym sklepie z dekoracjami wnętrz bądź odgrzebać te, którymi co rok przyozdabiasz choinkę. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w sypialniach i często zostaje z nami na długo poza sezonem świątecznym.
Pomysłów na przyozdobienie wnętrz jest wiele. Warto wypróbować kilka z nich i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada jednocześnie poprawiając jakość i komfort naszego życia.