Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Ciekawe pomysły na jesienne dekoracje

23 września 2021 dekoracje na parapet

Jesień to niezwykły czas w roku, kiedy dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze. Coraz więcej czasu spędzamy w domu, z ulubioną książką lub serialem, z kubkiem gorącego napoju w ręku. Aby uprzyjemnić sobie ten czas, warto przygotować nowe, ciekawe, typowo jesienne dekoracje, które ubarwią nasze mieszkanie, czyniąc je jeszcze przytulniejszym.

Jakie dekoracje wybrać do aranżowanej przestrzeni?

Wśród najczęściej pojawiających się dekoracji, bez względu na porę roku oraz aranżowaną przestrzeń, pojawiają się kompozycje kwiatowe, świeczki lub lampki, ramki ze zdjęciami bliskich lub pięknych widoków, ozdobne wazony, figurki ceramiczne oraz wiele innych. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem, oprócz miejsca, jest nasza wyobraźnia.

Kolorowe, jesienne dodatki

Dekoracją może być wszystko – bukiet zasuszonych liści, zebrane żołędzie i kasztany, a także wielobarwne i różnokształtne dynie. Elementy dekoracyjne można stosować oddzielnie lub tworzyć interesujące kompozycje. Jesienne ozdoby pięknie prezentują się na komodzie, blacie stołu lub ławy czy parapecie. Dekoracje na parapet to zawsze dobra opcja w przypadku osób, które mają małe dzieci lub zwierzęta. Wtedy nie ma tak dużego ryzyka, że pociechy dosięgną i zniszczą przygotowane przez nas ozdoby.

Odpowiednie miejsce na stworzenie jesiennej kompozycji

Jesienne dekoracje mogą być wykorzystane tak naprawdę wszędzie – nie tylko w pokoju dziennym. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzanie adekwatnego do pory roku klimatu również do innych pomieszczeń o charakterze mieszkalnym – sypialni, przedpokoju, kuchni czy nawet łazienki. Efektowne ozdoby można umieścić również w miejscu pracy, aby ich widok pozytywnie wpływał na efektywność naszej pracy.

Wspaniała zabawa dla małych i dużych

Ciekawe i różnorodne dekoracje o jesiennym charakterze można również przygotowywać z dziećmi, co będzie świetną zabawą nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców. Wspólnie można zbierać liście, żołędzie i kasztany, a następnie tworzyć z nich nietuzinkowe aranżacje. Dzieci uwielbiają też dekorowanie dyń, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a w sklepach można znaleźć ich niezliczone rodzaje, które zachwycają magią kształtów i kolorów.

Jesień nie musi być nudna

Fantastycznym pomysłem jest łączenie zakupionych dodatków z tymi w stylu handmade. Jesienne dekoracje – zarówno te przygotowane własnoręcznie, jak i kupione – na pewno uprzyjemnią ten szczególny czas w roku, wpływając na niezwykły klimat pomieszczenia, w którym na co dzień spędzamy dużo czasu.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Znaki drogowe wysokiej jakości
namiot imprezowy
lampy industrialne

Argon lampy industrialne

4 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampy industrialne