79level.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, domu i motoryzacji

wcierka na wypadanie włosów
Uroda

Gubisz włosy? Wcierka na wypadanie włosów powinna Ci pomóc

Włosy często są uznawane za jeden z największych wizualnych atutów człowieka. Niezależnie od tego, czy są krótkie czy długie, blond czy ciemne – odpowiednia pielęgnacja sprawia, że prezentują się świetnie i dodają nam charakteru. Niestety, nasze włosy reagują na stres, który przeżywamy, na zmiany pór roku czy nieodpowiednią dietę i bardzo często zdarza się, że zaczynają wypadać. Wśród sprawdzonych sposobów walki o piękne włosy coraz częściej wymieniana jest wcierka na wypadanie włosów.

Czym się kierować przy wyborze produktu?

Wśród wcierek możemy znaleźć najróżniejsze pozycje – od mocno ziołowych, po delikatniejsze, które nie będą podrażniały skóry. Warto natomiast wiedzieć, że głównym zadaniem wcierki jest stymulacja komórek skóry głowy, stąd też lekko rozgrzewające czy mrowiące uczucie podczas korzystania z tego kosmetyku. Pobudzone komórki powodują, że włos rośnie, jest mocniejszy i zdrowszy. Preparaty na wypadanie włosów mogą mieć w składzie na przykład miętę pieprzową, która lekko rozgrzewając skórę głowy stymuluje komórki do wzrostu. Wśród innych składników wcierek na wypadanie włosów wymienia się łopian czy olejek lawendowy. Do wyboru mamy preparaty zawierające alkohol albo te bez alkoholu, produkty wegańskie, cruelty – free, ze spłukiwaniem lub bez. Gama jest naprawdę szeroka – należy tylko wybrać produkt odpowiedni dla swojej skóry głowy.

Jak stosować produkt, żeby zobaczyć efekty?

Drugą istotną kwestią używania wcierek na wypadanie włosów jest regularność. Tak jak ze sportem czy nauką – tylko regularność zapewni nam sukces. W zależności od preparatu, jaki kupimy, wcieramy go 2 lub 3 razy w tygodniu. Jeśli kupimy wcierkę bez spłukiwania, po prostu nakładamy ją i zostawiamy. Jeśli na opakowaniu jest napisane, że należy ją spłukać – wcieramy, a potem myjemy włosy.

Technika wcierania – klucz do sukcesu!

Wcierka na wypadanie włosów ma to do siebie, że nie wystarczy ją nałożyć i zostawić na skórze głowy. Bardzo istotne jest, żeby po nałożeniu preparatu (często w opakowaniu znajduje się pipeta do precyzyjnego nakładania produktu) wykonać masaż skóry głowy. Wystarczy, że opuszkami palców wykonamy krótki masaż przy pomocy kolistych ruchów. To zagwarantuje nam, że wcierka została rozprowadzona.
Dobierając odpowiedni do swoich potrzeb produkt, stosując go regularnie i z odpowiednią techniką mamy gwarancję, że wcierka na wypadanie włosów uczyni na naszej głowie cuda. Dokładając zdrową dietę i odpowiednią ilość snu, zapewnimy włosom idealne warunki do wzrostu.