Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesna klatka schodowa

28 sierpnia 2021 nowoczesna klatka schodowa inspiracje

Klatka schodowa to miejsce, które jako pierwsze zwraca uwagę gości i domowników. Planując remont bądź wykańczając klatkę schodową w nowym domu warto poszukać inspiracji na forach i stronach internetowych.
Aby znaleźć tego typu materiały wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie hasło o odpowiedniej treści, na przykład nowoczesna klatka schodowa inspiracje.
W wynikach wyszukiwania pojawią się liczne artykuły zawierające bardzo przydatne porady oraz galerie pomieszczeń wykończonych w wielu ciekawych stylach.

Nowoczesna klatka schodowa

Warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania i na przykład tradycyjne oświetlenie zastąpić systemem ledowym. Listwy ledowe najczęściej montowane są w stopniach, cokolikach bądź w poręczach. Dają one bardzo dyskretne ale wystarczające światło. Często takim oświetleniem można sterować przy pomocy pilota i regulować moc światła oraz jego barwę. Co ważne, tego typu oświetlenie to spora oszczędność pieniędzy.
Na ścianach dobrze jest zawiesić kilka luster lub zamontować jedną dużą taflę. Lustra optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku małej i wąskiej klatki schodowej. Coraz częściej tapety zastępowane są drewnianymi panelami naściennymi. Dzięki temu pomieszczenie jest bardzo przytulne a zarazem nowoczesne.

Sztuczny mech

W ostatnim czasie na ścianach spotkać można sztuczny mech. Jest on niezwykle wytrzymały i świetnie prezentuje się przez bardzo długi czas. Najczęściej mech umieszcza się w drewnianej bądź metalowej ramie.
Na stopniach dobrze sprawdza się drewno oraz płytki podłogowe. Warto pamiętać iż drewno wymaga regularnej konserwacji a wszelkie uszkodzenia są trudne do usunięcia a czasami wręcz niemożliwe.
Z kolei płytki cechuje wysoka odporność na różne szkodliwe czynniki i nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwujących. Oczywiście drewniane schody można odnowić poprzez cyklinowanie a także zmienić ich odcień używając w tym celu specjalistycznego lakieru. Decydując się na tradycyjne płytki należy zadbać aby nie były one śliskie. Dobrym wyborem jest gres o zróżnicowanej strukturze lub mat.
W nowoczesnych domach stosowane są sufity napinane które imitują lustro. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku klatki schodowej, gdyż sprawi iż pomieszczenie będzie wyglądało na bardzo przestrzenne.
Dobrą decyzją jest sporządzenie projektu klatki schodowej w biurze architekta. Specjalista podsunie wiele ciekawych pomysłów oraz podpowie, jak praktycznie wykorzystać każdą wnękę i wolną przestrzeń.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Znaki drogowe wysokiej jakości
namiot imprezowy
lampy industrialne

Argon lampy industrialne

4 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

lampy industrialne