Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dobrać najlepszą odzież pod nadruk logo?

24 stycznia 2023 odzież pod nadruk


Zamierzasz zamówić ubrania pod nadrukowanie na nich logo firmy? Sprawdź, czym powinny się one charakteryzować!

Kiedy wykorzystuje się odzież pod nadruk?

Ubrania przeznaczone do wykonania na nich nadruków mają bardzo rozległe przeznaczenie. Kiedy stosowane są one najczęściej?

Przede wszystkim odzież pod nadruk wykorzystywana jest w celach reklamowych. Takie ubrania bardzo dobrze nadają się do tego, aby promować firmę, na przykład mogą wtedy nosić ją jej pracownicy albo też ubrania mogą być przekazane kontrahentom lub klientom firmy, by oni także mogli ją reklamować, gdy ją noszą.

Także odzież tego typu wykorzystuje się w celu prowadzenia różnych akcji firmowych, na przykład wybierana jest ona często na eventy jak targi albo otwarcia. Wtedy mogą nosić ją pracownicy firmy, ale również może być ona rozdawana jako podarunki.

Jak widać, odzież pod nadruk może być używana w wielu celach, gdy celem jest skuteczne promowanie firmy. Pozwala ona wtedy na zwiększenie jej rozpoznawalności wśród otoczenia, powoduje, że firma może być postrzegana jako bardziej fachowa, godna zaufania, a także może pomóc w zidentyfikowaniu pracowników firmy.

Jakie fasony ubrań najlepsze są pod nadruk?

Obecnie firmy zajmujące się produkcją ubrań pod nadruki, na przykład firma promostars.com, mogą przedstawić klientom liczne warianty takiej odzieży. Na jaką warto się zdecydować? 

Do najpopularniejszych fasonów ubrań wybieranych pod nadruk zaliczane są:

  • koszulki – najczęściej kupowane są koszulki typu t-shirt oraz koszulki polo z kołnierzykami, które są łatwe w wykonaniu na nich nadruków oraz niedrogie
  • bluzy – wykorzystuje się głównie bluzy bawełniane, które pozwalają na wykonanie na nich nadruków, natomiast nie stosuje się bluz polarowych, które ze względu na strukturę materiału nie nadają się pod nadruk – zamiast niego wykonuje się na nich hafty
  • czapeczki z daszkiem – mogą być łatwo spersonalizowane przez wykonanie na nich nadruków
  • kurtki – również nadają się do nadrukowania na nich różnych typów grafik, na przykład logo firmy

Czy każdy materiał dobrze nadaje się pod nadruk?

Gdy chcemy zdecydować się na kupno odzieży pod nadruk, musimy pamiętać o tym, że nie każda będzie dobrze nadawała się w tym właśnie celu. Na jakich materiałach najlepiej przygotowuje się nadruki?

Materiał pod nadruk powinien być przede wszystkim gładki, dlatego też nadruk będzie wtedy na nim dobrze widoczny i mniej narażony na uszkodzenie. Dobrze nadają się do tego celu materiały jak bawełna albo poliester.

Z kolei jako odzież pod nadruk nie nadaje się zbytnio odzież, która ma strukturę jak polar, grubsza dzianina, na przykład swetry czy bluzy polarowe. Wtedy nadruk nie będzie dobrze trzymał się takiego materiału i może szybko się zniszczyć.

Warto też wskazać, że dobiera się ubrania pod kątem rodzaju materiału – wskazuje pracownik firmy promostars.com. Przykładowo druk termosublimacyjny jest możliwy do zastosowania na ubraniach poliestrowych.

Kolorystyka ubrań pod nadruk – jaka jest odpowiednia?

Dodatkowo należy uwzględnić też kolorystykę ubrań przeznaczonych pod wykonanie nadruku. Jakie ich kolory są najlepsze?

W takim przypadku można zdecydować się na jedną z dwóch opcji, na przykład odzież pod nadruk może być neutralna albo też może być ona powiązana z kolorem charakterystycznym dla danej firmy. Wtedy można również stworzyć odzież, która będzie dobrze kojarzona z firmą.

W pierwszym przypadku można zdecydować się na odzież pod nadruk w kolorach jak czarny, biały albo szary. Stanowi ona wtedy dobre tło dla różnych rodzajów nadruków.

Redakcja 79level.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

balony na komunię
opakowania eko
Zmiana miejsca zamieszkania

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zmiana miejsca zamieszkania