Tanie strony internetowe - obalamy mity

Tanie strony internetowe - Obalamy mity
W branży tworzenia stron internetowych jest bardzo duża konkurencja i sporo firm chcąc przebić się oferuje bardzo tanie strony internetowe w oparciu o gotowe szablony dzięki czemu oferują produkty w niskich cenach lecz z małymi możliwościami dostosowania do potrzeb nabywcy.

Czy strona internetowa która jest tania może być również dobra ? W większości wypadków niestety nie  ale postaram się wyjaśnić mniej więcej jak wygląda proces tworzenia taniej strony internetowej. I na co należy zwrócić uwagę by niedać się oszukać i w przyszłości nie męczyć się z niekompetentnymi twórcami.

Tanie strony internetowe: 250 zł - 500 zł

Tanie strony internetowe w przedziale cenowym od 250 zł  do 500 zł najczęściej można zauważyć na portalach ogłoszeniowych takich jak Allegro.pl czy OLX.pl jednak czy na pewno taka cena w takim miejscu da nam gwarancję jakości? Raczej nie.

Jeżeli ktoś oferuje stworzenie taniej strony internetowej w oparciu o system zarządzania treścią to zazwyczaj czas potrzebny na stworzenie tej strony wynosi od 2 do 4 godzin - w skrajnych przypadkach jak ktoś to robi pierwszy raz trwa to około 8 godzin.

Taka strona internetowa jest oparta o gotowy szablon który w tytule ma podaną nazwę firmy i pare standardowych podstron I to wszystkie możliwości, jakie jest nam w stanie zaoferować.

Strona internetowa w HTML, CSS i tabelkach :)

Niektóre osoby również oferują stworzenie strony internetowej bez systemu zarządzania treścią ale za mniejszą kwotę za to z unikalnym projektem graficznym. Minusem takiego rozwiązania jest oczywiście brak możliwości ingerencji w treść strony bez znajomości HTML'a czy również trudności jeżeli byście Państwo chcieli w przyszłości rozbudować tą strone internetową.

Przerobione gotowe szablony: 750 zł - 1250 zł

Sporo osób stara się pozyskać klienta metodą na tak zwaną tanią stronę z systemem zarządzania treścią np Joomla, Wordpress czy inne CMSy.  Zazwyczaj oferują właśnie te dwa systemy zarządzania treścią gdyż właśnie one oferują największą baze darmowych i płatnych szablonów które następnie można łatwo przerobić za pomocą małych zmian.

Oczywiście takie zmiany w szablonie  są zazwyczaj bardziej rozbudowane niż w przypadku jeszcze tańszych stron ale rzadko kiedy klient ma możliwość wprowadzania zmian w ogólną strukturę strony, gdyż jeżeli jest oparta o gotowy szablon wprowadzanie jakichkolwiek zmian w jej strukturze bez znajomości tej struktury jest często dość trudne.

Osoby które tworzą tego typu strony zazwyczaj poświęcają na to od 8 do 24 godzin zależnie od systemu zarządzania treścią i tego jak bardzo przerabiają gotowy szablon.

Czy warto zamówić stronę za mniej jak 1250 zł ?

Zastanówmy się chwile, zazwyczaj tego typu strony są oparte o gotowce i cały proces tworzenia takiej strony nie trwa dłużej jak pare dni, ale czy aby na pewno jest to strona którą chcielibysmy żeby reprezentowała naszą firmę ?

Strona internetowa powinna być inwestycją i dzięki niej powiniśmy pozyskiwać więcej nowych klientów i tym samym strona powinna być stworzoną z myślą o naszej grupie docelowej a jeżeli działamy na rynku lokalnym, to informacja o tym w jakich miastach działamy powinna być na pierwszej stronie.

Moim zdaniem jeżeli ktoś oferuje bardzo tanie strony internetowe lub strony które są robione w oparciu o lekko zmodyfikowane gotowe szablony to nie nadają się one jako strony które miały by reprezentować Pańśtwa działalność gospodarczą czy przedsiębiorstwo.

Ale niestety bardzo często firmy oferujące strony internetowe nawet nie informują o tym że są one zrobione w oparciu o gotowy przerobiony szablon  postaram się opisać na co Państwo powiniście zwrócić uwagę by nie dać się oszukać.

Jak nie dać się oszukać?

Jeżeli mimo wszystko jednak decydujecie się Państwo na zakup taniej strony internetowej zalecane jest  sprawdzenie paru rzeczy odnośnie osoby od której planujecie zamówić stronę.

Czy osoba która oferuje Państwu stworzenie strony internetowej posiada:

[   ]   Własną strone internetową

[   ]   Zarejestrowaną działąlność gospodarczą - doradzam to sprawdzić na CEIDG wystarczy wpisać imie i nazwisko osoby czy też jej NIP by sprawdzić czy dana osoba faktycznie ma działalność gospodarczą

[   ]   Pozytywne opinie od klientów

Czy strona tej osoby:

[   ]   Zawiera wcześniejsze realizacje ?

[   ]   Dobrą pozycje w Google w swoim mieście ?

[   ]   Jest responsywna (tzn wyświetla się dobrze na smartfonach, tabletach itp)

[   ]   Linki na stronie są przyjazne wyszukiwarce Google powinny wyglądąć tak:www.79level.pl/kalkulator-ile-kosztuje-stworzenie-strony-www jeżeli wyglądają tak: www.domena.cba.pl/index.php/Portfolio.html to znakiem tego coś jest nie tak

[   ]   Profesjonalny projekt graficzny który spełnia Państwa wymagania estetyczne

Czy ta osoba oferuje:

[   ]   Stworzenie unikalnego projektu graficznego

[   ]   Wprowadzanie zmian do wcześniej zaprojektownego projektu

[   ]   Optymalziacje pod wyszukiwarki Google

[   ]   Rozbicie ceny na elementy z których dana cena wynika

Czy strona którą ta osoba oferuje:

[   ]   Jest oparta o darmowy bądź przerobiony szablon ?

[   ]   Czy projekt graficzny jest dostosowany do Państwa grupy docelowej ?

[   ]   Czy strona będzie zawierała wszystkie wymagane elementy by zaistnieć w Google ?

Dodatkowo powiniście Państwo pamiętać o tym żeby:

Samemu rejestrować swoją domene niektóre firmy które oferują tworzenie tanich stron internetowych oferują również darmową domene ale w przypadku gdy klient chce ją odzyskać żadają za nią kwote przewyższającą wartość strony.

Ile kosztuje strona internetowa u nas ?

Koszt stworzenia dobrej responsywnej strony internetowej u nas zaczyna się od kwoty 1959 zł netto, oferujemy innowacyjne i unikalne podejście do każdego klienta.

Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani naszą ofertą zapraszam do zapoznania się z naszym Kalkulatorem kosztów stworzenia strony internetowej pod linkiem podanym poniżej:

kalkulator

Dodatkowo oferujemy darmową wideo konsultacje na której demonstrujemy co moglibyście zaproponować na Państwa  przyszłej stronie w celu pozyskania większej ilości klientów i większego ruchu z Google.

Podsumowanie

żeby strona internetowa była opłacalną inwestycja należy zwrócić uwagę na potrzeby klienta i na to jak możemy mu pomóc w zwiększeniu ruchu na jego stronie a tym samym pozyskania większej ilości klientów, trzeba się zastanowić jaki jest rynek docelowy czy klient świadczy usługi lokalne na terenie tylko jednego miasta, a może dostarcza usługi w paru okolicznych miastach ?

Jeżeli klient jest producentem i produkuje towar który jest dostępny na całym świecie to też należy wziąść to pod uwagę i dostosować strategię na podstawie której tworzymy stronę internetową do indywidualnych potrzeb klienta.

A nie jak to jest w przypadku tanich stron internetowych oferujących gotowe rozwiązania niezależnie od rodzaju firmy, grupy docelowej  czy obszaru na jakim firma działa.

Jeżeli spodobał się wam ten artykuł byłbym wdzięczny za umieszczenie go w mediach społecznościowych.