Jak stworzyć fanpage dla twojej Firmy / Biznesu

Bardzo krótki poradnik jak stworzyć fanpage na facebook'u dla twojej firmy która posiada swój adres również dodam parę ciekawostek które zwiększą szanse na wyszukanie twojego fanpage'a w Google.

1. Logujemy się do naszego konta na Facebook'u

Posiadanie konta na facebook'u jest konieczne by móc stworzyć fanpage gdyż to będzie konto z którego będziemy zarządzali naszą stroną na facebook'u.

2. Wchodzimy do zakładki "Stwórz stronę"

Żeby to zrobić najpierw musimy wejść do naszej zakładki "Utwórz stronę" mieści się ona zazwyczaj po lewej stronie:

Ewentualnie można też tu dojść poprzez górne menu zmiany użytkownika i następnie klikając na "Utwórz stronę":

3. Wybieramy typ naszej strony.

W większości wypadków polecam wybranie "Lokalna Firma lub miejsce".

Kliknij tu by przejść do zakładania strony na Facebook'u

4. Wybieramy rodzaj naszej działalności

Musimy również podać Nazwę naszej firmy, jej adres numer telefonu itp.a następnie klikamy na "Rozpocznij"

Porada: warto w polu"Nazwa" również zamieścić lokalizacje czyli np "79 LEVEL - Tworzenie stron internetowych - Warszawa" zakładając że nazwa naszej firmy to "79 LEVEL - Tworzenie stron internetowych"

5.Wypełniamy dalsze informację


Kategoria: należy tu wpisać możliwie jak najbardziej pasujące kategorie dla naszej firmy np Tworzenie stron internetowych, projektowanie stron responsywnych itp.
Opis: należy tu zamieścić opis naszej strony który jest z przeznaczeniem dla ludzi którzy będą chcieli się czegoś o waszej firmie dowiedzieć.
Adres strony: jeżeli posiadacie stronę internetową koniecznie podajcie jej adres.
Adres Fanpage: zamiast wpisywać tu nazwę naszej firmy doradzam wpisać nasze główne słowo kluczowe i naszą lokalizację np: http://www.facebook.com/tworzeniestronciechanow

6. Dodajemy grafiki do naszej strony na facebook'u

Teraz gdy już wpisaliśmy wszystkie wymagane pola pora wrzucić nasze logo jak również grafikę górną dla naszego fanpage'a jest to BARDZO ważne by wasz fanpage był wyżej w wynikach wyszukiwania

Podsumowanie

Nasza storna na facebook'u jest już gotową i zajeło nam to mniej jak pół godziny tym o to sposobem z minimalną ilością poświęconego czasu nasza firma stworzyła sobie Fanpage teraz należy nasz fanpage rozruszać pozyskać grono powracających fanów itp ale o tym może napiszę w kolejnym poście jeżeli będziecie chcieli.